خبرهای ویژه

» گیلان » امضای تفاهم نامه همکاری مجمع مشورتی نظام مسائل استان گیلان و سازمان جهاد دانشگاهی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۸:۱۹

 کد خبر: 3060

امضای تفاهم نامه همکاری مجمع مشورتی نظام مسائل استان گیلان و سازمان جهاد دانشگاهی

صبح امروز در نشست مجمع مشورتی نظام مسائل استان گیلان و سازمان جهاد دانشگاهی تفاهم نامه همکاری های مشترک در زمینه‌های علمی،پژوهشی،تحقیقاتی و فرهنگی به امضاء طرفین رسید.

امضای تفاهم نامه همکاری مجمع مشورتی نظام مسائل استان گیلان و سازمان جهاد دانشگاهی

صبح امروز در نشست مجمع مشورتی نظام مسائل استان گیلان و سازمان جهاد دانشگاهی تفاهم نامه همکاری های مشترک در زمینه‌های علمی،پژوهشی،تحقیقاتی و فرهنگی به امضاء طرفین رسید.

به گزارش انعکاس آزاد،  این جلسه در جهاد دانشگاهی و با هدف بهره مندی از ظرفیت های علمی،پژوهشی ،فرهنگی وآموزشی فی مابین مجمع مشورتی نظام مسائل استان گیلان و جهاد دانشگاهی برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر محمود نظرنیا، دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل استان گیلان با هدف معرفی اهداف و ارکان مجمع بیان داشت؛ مجمع مشورتی پس از صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری مبنی بر حضور جوانان در عرصه های مختلف اجرایی،فرهنگی و اجتماعی و در راستای تحقق واژگان مدیران جوان،کارگزاران جوان،فعالان جوان و اندیشمندان جوان، چهار شاخصه ای که در کنار الگوی مدیریت جهادی و انقلابی زمینه ساز ایران قوی خواهد بود منجر به شکل گیری مجمع مشورتی نظام مسائل کشور ذیل کمیته نظارت مجلس شورای اسلامی شده است.

 

ایشان در ادامه افزودند؛ ارایه راهکارهای اجرایی و عملیاتی پس از شناسایی مسائل اصلی استان و اعلام آن به دستگاه های اجرایی و کمیسیون های تخصصی در مجلس جهت قانونگذاری و اصلاح فرآیندها یکی از اقداماتی است که مجمع آن را دنبال می کند.

وی در ادامه افزود؛ براساس برنامه ریزی های صورت گرفته اولین همایش علمی نظام مسائل استان به زودی و با مشارکت جهاد دانشگاهی و سایر نهادهای مربوطه برگزار خواهد شد.

همچنین در این دیدار دکتر مسکنی رئیس جهاد دانشگاهی گیلان عنوان داشت؛ رسالت اصلی سازمان جهاد دانشگاهی فرهنگی است. لیکن جهاد دانشگاهی با همه امکاناتی که در حوزه ساختاری و اجرایی همچون مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی،فرهنگی، پایگاه مقالات SID,خبرگزاری ایسنا و ایکنا، پژوهشکده محیط زیست، رویان و سایر مراکز و موسسات وابسته نظیر سازمان دانشجویان دارد، در راستای کمک به شناسایی نظام مسائل استان هم قدم خواهد شد.
ایشان ضمن اعلام آمادگی جهت نقش آفرینی در کنار مجمع مشورتی نظام مسائل گیلان خواستار بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی و علمی در استان شد و افزود؛ پتانسیل‌های خوبی در مجموعه دانشگاهی استان به ویژه سازمان جهاد دانشگاهی وجود دارد که با هدایت این ظرفیت ها امیدواریم موجبات پیشرفت استان و ایران اسلامی فراهم گردد.

در انتها مهندس علی‌پور دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل شهرستان رشت و جانشین دبیر استان ضمن تقدیر از همکاری مجموعه سازمان جهاد دانشگاهی گیلان درخصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری افزود، جهاد دانشگاهی برخاسته از فرمان حضرت امام(ره) در سال ۵۹ مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی می‌باشد که پس از آن ستاد فوق طی جلسه‌ای جهاد دانشگاهی را به عنوان یک نهاد انقلابی تاسیس نمود، که از مهم‌ترین اهداف آن ایجاد و گسترش طرح‌های تحقیقاتی،پژوهشی،کاربردی، فرهنگی و نیمه صنعتی می‌باشد.
وی ادامه داد: ما نیز در مجمع مشورتی نظام مسائل استان گیلان و شهرستان‌ها در نظر داریم تا از ظرفیت جوانان پژوهشگر و دارای فکر و ایده که حرفی برای گفتن دارند در تعامل با سایر ظرفیت‌های موجود در سطح استان، نظیر سازمان جهاد دانشگاهی در جهت شناسایی و حل مسائل و مشکلات استفاده کنیم، تا ان شاالله بتوانیم در مرحله اول یک بانک اطلاعاتی جامع از نظام مسائل موجود در سطح شهرستان داشته باشیم و بعد بتوانیم به واسطه دانش و تخصص اعضایی که ذیل کارگروه‌های مجمع فعالیت دارند و ظرفیت‌هایی که در اندیشکده مجمع و جهاد دانشگاهی وجود دارد، اتاق فکری را تشکیل دهیم و به نتیجه مطلوب برسیم و راه حل های علمی و عملی احصا شده را در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار دهیم تا قابلیت اجرائی داشته باشد.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی ، فرهنگی و آموزشی فی مابین سازمان جهاد دانشگاهی و مجمع مشورتی نظام مسائل استان گیلان با حضور معاونین و مدیران دو نهاد به امضاء رسید و با ذکر صلوات مبادله گردید.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : گیلان
ارسال دیدگاه

تبلیغات
تبلیغات